Profesionální arboristika
Vylepšování stanovište stromu - AIR spade
Další aktivity

 
   
   
Výuka arboristiky na VOŠZa v Mělníku Odborné přednášky a školení
     
 

Výuka arboristiky na VOŠZa v Mělníku

Novinky

 
 

Vyšší odborná škola zahradnická a Střední zahradnická škola na Mělníku se jako první v České Republice mohla pyšnit kurzem stromolezení a to od roku 1998. Zakladatelem byl David Hora, který takto využil své nově nabyté zkušenosti ihned po návratu z Moris Arboreta v USA. Pod vedením Františka Smýkala zde postupně vznikal ucelený program, zaměřený především na praktickou arboristiku. Stěžejním zaměřením kurzu je nácvik stromolezeckých technik, bezpečnosti práce a schopnosti provést záchranu lezce z koruny stromu.

Letory kurzu jsou:

  • David Hora – teoretická část výuky
  • Jan Svárovský – teoretická část výuky a praktická výuka – lezení
  • Ingrid Kochová – garant výuky arboristiky na VOŠZa Mělník, teoretická a praktická výuka

Soubory ke studiu (přístup pod heslem)

Rallye Rejvíz

22. - 26. 5. 2013 proběhla mezinárodní soutěž pro záchranáře. Jan Svárovský se podílel na zajištění úlohy Visatec - záchrana zraněného z koruny stromu. Více informací: http://rallye-rejviz.cz


Jablonecký dračí den

Zúčasntnili jsme se JABLONECKÉHO DRAČÍHO DNE, kde jsme zajišťovali dobrovodný program - lezení dětí po stromě. Více informací: http://www.rkdragonsjablonec.cz


Národní arboristická konference Strom pro život - život pro strom XI. „Stromy pod lupou - Smysl, možné způsoby a praktické využití hodnocení stromů"

David Hora zde bude přednášet na téma: Zkušenosti s reakcí stromů na obvodovou redukci a následná péče o takto ošetřené stromy a Ingrid Kochová přednese příspěvek: Hodocení a návrhy ošetření u starých stromů.

více >>>


Starší novinky...

 
 
 
Veškerá práva vyhrazena ® www.treewalker.cz, 2008 Stránky vytvořil - Libor Slavík, www.internetove-studio.cz